Dlaczego właśnie 100 dni?

Zakłada się, że studniówka ma zakończyć czas zabaw i przypomnieć maturzystom, że to już najwyższa pora, by wziąć się za powtarzanie wiadomości przez zbliżającymi się nieuchronnie egzaminami. Dlaczego za ten czas przyjęto akurat sto dni? Być może dlatego, że uznano trzy miesiące za wystarczający okres na powtórzenie i doszlifowanie wiedzy. A może setny dzień przed egzaminem miał mieć jakąś magiczną moc lub po prostu uroczyście podkreślać ostatni dzień przed intensywnymi repetycjami?

Najlepsza orkiestra na bal maturalny Toruń

Sto dni kojarzone jest też z okresem stu dni szansy Napoleona na odrestaurowanie cesarstwa – analogia do szansy na zdanie matury, tyle, że bez przykrej klęski jak ta pod Waterloo. Mimo wszystko – warto zadbać o jak najlepszą zabawę

Koniecznym warunkiem świetnej zabawy studniówkowej jest zespół muzyczny, który zadba nie tylko o oprawę muzyczną na najwyższym poziomie, ale będzie potrafił również wprowadzać i utrzymywać doskonała atmosferę zabawy, poprowadzić konkursy dla uczestników, dobrać odpowiednio repertuar. Taką kapelą muzyczną jest właśnie zespół Damy Radę, który gra na imprezach studniówkowych również w Toruniu. Sprawdźcie sami!